Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
32 obserwujących 344 notki 363539 odsłon
Michał Jaworski, 31 maja 2017 r.

Sąd Najwyższy: prawo musi mieć sens

763 94 1 A A A

Tyle właściwie w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego orzekł Sąd Najwyższy. Kiedy prawo nie ma sensu  przestaje pełnić swoją funkcję regulowania stosunków pomiędzy ludźmi. 

Mimo, iż formalnie z pierwszego zdania stosownego zapisu konstytucji wynika nieograniczone prawo łaski sens ma tylko ułaskawienie skazanego - zdanie pierwsze należy traktować łącznie z następnym, w którym spod prawa łaski wyłączone są osoby skazane przez Trybunał Stanu.

Z aktem łaski nieodłącznie związany jest tytuł do wystąpienia o niego. Tytułem może być jedynie skazanie. Jeżeli uzna się również inne tytuły - na przykład wyrok nieprawomocny to automatycznie należy za tytyły do wystąpienia uznać niezakończone postępowanie w pierwszej instancji i śledztwo. Skoro zaś uzna się te, to one niczym nie różnią się od czynów nieujawnionych a te od jeszcze niepopełnionych. W WYKONYWANIU PRAWA NIE WOLNO PRZEKRACZAĆ GRANIC SENSU PONIEWAŻ BEZSENS NIE MA GRANIC. 

Taka interpretacja w niczym nie ogranicza rozmiarów łaski prezydenta.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Raczej o nieporadnym oszustwie. Zaplątali się we własne nogi. A do WAtowców chyba dotarło,...
  • Raczej z biskupami i ojcem prezydenta:)
  • Bo nie jesteśmy chrześcijanami?

Tagi

Tematy w dziale Polityka