Blog
dawniej kaczazupa
Michał Jaworski
Michał Jaworski Dinozaur gorszego sortu
32 obserwujących 363 notki 373673 odsłony
Michał Jaworski, 10 lipca 2017 r.

Krótkie refleksje po wizycie Trumpa

156 2 0 A A A

TRUMP JAK PAPIEŻ, A MOŻE I BARDZIEJ

O zeszłorocznej wizycie Papieża PiS wspomina tylko jako o bezprecedensowym sukcesie Błaszczaka bo przecież wiadomo, że w czasie poprzednich wizyt Papieży zamachy na nich nie ustawały. Nie ustawały także w innych krajach podczas Światowych Dni Młodzieży. 
O przesłaniach Papieża Franciszka mówiono tylko tyle, żeby polscy wierni szybko zapomnieli. Nie przypominam sobie, aby w czasie któregoś cyklicznego zgromadzenia modlitewnego Kaczyński wspomniał o naukach Papieża Franciszka. Założę się, że dzisiaj wspomni o wizycie Trumpa, chociaż ten nie obiecał. iż cokolwiek w sprawie "zamachu smoleńskiego" uczyni i to mimo nadchodzącej rozmowy z Putinem.

Wizyta Trumpa była dobra dla Polski i Europy głównie w kontekście jego poprzednich wystąpień.  W miarę zapoznawania się z realiami polityki światowej poglądy Trumpa stają coraz bardzie realistyczne. Nie zamierza rozbijać Europy wykorzystując do tego Polskę i nowe kraje Unii. Z wystąpienia prezydent Chorwacji wynika jasno, że żaden z krajów tak zwanego Trójmorza nie pali się do tworzenia czegokolwiek wbrew Europie Zachodniej, który to termin powtórzyła kilka razy. Nikt nie pragnie Układu Warszawskiego i RWPG z Polską zamiast ZSRR.

CO CHCIELIBYŚCIE KUPIĆ OD AMERYKANÓW, A NIE KUPICIE TEGO OD CHIŃCZYKÓW?

Samochód?
Pralkę?
Lodówkę"
Telewizor?
Laptopa?
Smatrfona?

Odpowiadając sobie weźcie pod uwagę, że Chiny postępują drogą Korei Południowej i jak dzisiaj coś wskażecie to jutro może być już nieaktualne. 

Głowy państw Trójmorza spotkały się z Trumpem i nic nie słychać, aby usłyszały, że Amerykanie palą się do inwestycji w tym regionie.

Trump nie jest prezydentem samobójców i dla przytarcia nosa Merkel nie wepchnie kilkunastu krajów w łapy Rosji i Chin - nawet jak PiS bardzo o to się prosi.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie bo nie miałbym tyle entuzjazmu w osądzaniu Dudy co Przyłębska.
  • Moje pytanie było czy Thun, Hubner, Niemeyer i Corbusier mordowali miliony. Zauważyłem, że...
  • Niemeyer i Corbusier też?

Tagi

Tematy w dziale Polityka